• Choisia Goldfinger Meksykańska Pomarańcza doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 10-35
14.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Choisia 'Goldfinger' łac. Choisya ternata 'Goldfinger' jest krzewem dorastającym do 1-1,5 m wysokości i podobnej szerokości. Jaskrawo żółte, błyszczące liście to charakterystyczna cecha tej niebanalnej rośliny. Zmieniają one swój odcień zależnie od ilości słońca- w pełnym słońcu są złote, w cieniu zaś stają się zielone. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie opadają na zimę, więc roślina jest ozdobna cały rok. Kwitnienie rośliny następuje w maju, a czasem drugi powtarza się na jesieni.Kwiaty białe, intensywnie pachnące cytrusami, dlatego roślina potocznie nazywana jest meksykańską pomarańczą. Z racji pochodzenia rośliny powinna ona być uprawiana w pojemniku i chowana na zimę, gdyż podczas mroźnych zim roślina może zostać uszkodzona.
 
Zdjęcie nr 2 przedstawia poglądowy wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Kluczowym w uprawie tej rośliny jest stanowisko. Tak ja było wspomniane wcześniej- powinna ona być uprawiana w pojemniku. Jeśli zdecydujemy się na uprawę w ogrodzie to należy jej zapewnić stanowisko słoneczne, osłonięte przed wiatrem. Należy również okryć roślinę na zimę, co pomoże jej w przezimowaniu. Gleba powinna być przepuszczalna i mieć odczyn obojętny, ale roślina poradzi sobie nawet w glebie lekko kwaśnej lub lekko zasadowej.

Przy zapewnieniu odpowiednich warunków glebowych i stanowiskowych, roślina nie będzie potrzebować żadnych specjalistycznych zabiegów. Należy jednak pamiętać o jej regularnym podlewaniu. Nie wymaga natomiast cięcia ani formowania, gdyż nie rozrasta się nadmiernie i sama dość ładnie i równo się rozrasta. Jednak jeśli zależy nam na jakimś konkretnym kształcie, bez problemu można ją przyciąć.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.