• Berberys Thunberga Bagatelle Piękne Liście doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 5-10
Brak towaru
14.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Berberys Berberys thunberga 'Bagatelle' łac. Berberis thunbergii 'Bagatelle' jest wolno rosnącym krzewem dorastającym do 40 cm wysokości i 60 cm szerokości. Pokrój płaskokulisty, zwarty i gęsty. Składają się na niego krótkie cierniste, obficie obrośnięte liśćmi, rozgałęziające się i łukowato wygięte pędy. Liście drobne, błyszczące, które początkowo są brązowoczerwone i stopniowo przechodzą w ciemniejsze odcienie. Jesienią liście przebarwiają się niezwykle dekoracyjnie na kolor purpurowy i opadają na zimę. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Kwiaty niepozorne i drobne, w jasnożółtym kolorze i bladym rumieńcem. Odmiana ta dobrze wygląda sadzona pojedynczo, jak i w grupach. Polecana także do obsadzania skarp, na obwódki rabat, jako roślina okrywowa na niskie żywopłoty. Nadaje się także do uprawy pojemnikowej na tarasie lub balkonie.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ słoneczne lub półcieniste

✅ tolerancyjna pod względem pH (od lekko kwaśnej do obojętnej)

✅ jest odporna na pyły i zanieczyszczenia powietrza

❌ nie toleruje miejsc zbyt mokrych

Jeśli chcemy wykonać cięcie formujące żywopłot - najlepiej dokonać tego po kwitnieniu krzewu, a następnie powtórzyć je na przełomie lipca/sierpnia. Gdy zależy nam na tym, aby "odmłodzić" berberysy, cięcie (usunięcie starych gałęzi) należy wykonać wczesnym latem

Do nawożenia berberysów można stosować gotowe, dedykowane im mieszanki. To nawozy do krzewów kwitnących i żywopłotów, które zawierają potrzebne składniki mineralne. Znakomicie sprawdzą się jednak także nawozy naturalne.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.