• Barbula klandońska Niebieskie Kwiaty Pachnąca doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 5-15
13.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Duża dostępność
Barbula ‘Sommer Sorbet’ łac. Caryopteris clandonensis 'Summer Sorbet' jest półkrzewem dorastającym do 1 m wysokości i podobnej szerokości. Pokrój szeroki, wyprostowany.  Liście są zielone z mocnym żółtym obrzeżeniemDzięki dwubarwnemu ulistnieniu odmiana jest szczególnie dekoracyjna przez cały sezon wegetacyjny. Kwitnienie rozpoczyna w sierpniu i kwitnie do października bardzo obficie kolorze intensywnie niebieskim. Kwiaty nieco przypominają chabry, zebrane są w wierzchołkowe kwiatostany. Cała roślina posiada przyjemny lawendowy aromat. Zapach kwiatów zwabia rzeszę motyli i pszczół. Barbulę najlepiej sadzić w grupach po kilka sztuk.

 

Zdjęcie nr 2 przedstawia wygląd roślin wczesną wiosną, gdy roślina budzi się do życia.
Zdjęcie nr 3 przedstawia wygląd roślin w sezonie letnim.

Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Najlepiej rośnie i kwitnie na stanowisku słonecznym, osłoniętym od wiatru. Bywa, że barbula rośnie też w półcieniu, ale wówczas jej kwiatostany mogą być już nie tak okazałe, jak krzewów, które rosną w pełnym słońcu. Nie jest specjalnie wymagająca jeśli chodzi o podłoże, choć powinniśmy zapewnić jej lekko piaszczystą, przepuszczalną, o odczynie lekko zasadowym lub obojętnym. Roślina dobrze znosi suszę. W zimniejszych rejonach kraju zaleca się kopczykowanie lub okrycię rośliny agrowłókniną, a młode rośliny można dodatkowo okryć gałązkami iglaków.

Zasilanie rośliny powinno się rozpocząć w następnym roku po posadzeniu. Wiosną powinno się zasilić ją nawozem do roślin ogrodowych z dodatkiem wapnia, a później powtórzyć czynność dwukrotnie w lipcu.

Barbula wymaga corocznego przycinania zeszłorocznych pędów. Pobudza to roślinę do wypuszczenia nowych pędów, na których rozwiną się kwiaty. Cięcie barbuli wykonuje się na początku sezonu wegetacyjnego oraz w zależności od potrzeby podczas wzrostu krzewu, usuwając pędy chore lub uszkodzone. Wiosną, na przełomie marca i kwietnia, po usunięciu zimowego okrycia krzewu barbuli, kiedy ryzyko przemarznięcia jest już niewielkie, należy nisko przyciąć krzew na wysokość 10-15 cm nad ziemią.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.