• Barbula kladońska Niebieskie Kwiaty doniczka 2L

Pojemność doniczki [L]
2
Wysokość rośliny [cm] 20-40
Brak towaru
20.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Barbula ‘Sommer Sorbet ’ jest półkrzewem dorastającym do 1 m wysokości i podobnej szerokości. Pokrój szeroki, wyprostowany.  Liście są zielone z mocnym żółtym obrzeżeniemDzięki dwubarwnemu ulistnieniu odmiana jest szczególnie dekoracyjna przez cały sezon wegetacyjny. Kwitnienie rozpoczyna w sierpniu i kwitnie do października bardzo obficie kolorze intensywnie niebieskim. Kwiaty nieco przypominają chabry, zebrane są w wierzchołkowe kwiatostany. Cała roślina posiada przyjemny lawendowy aromat. Zapach kwiatów zwabia rzeszę motyli i pszczół. Barbulę najlepiej sadzić w grupach po kilka sztuk.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

Najlepiej rośnie i kwitnie na stanowisku słonecznym, osłoniętym od wiatru. Bywa, że barbula rośnie też w półcieniu, ale wówczas jej kwiatostany mogą być już nie tak okazałe, jak krzewów, które rosną w pełnym słońcu. Nie jest specjalnie wymagająca jeśli chodzi o podłoże, choć powinniśmy zapewnić jej lekko piaszczystą, przepuszczalną, o odczynie lekko zasadowym lub obojętnym. Roślina dobrze znosi suszę. W zimniejszych rejonach kraju zaleca się kopczykowanie lub okrycię rośliny agrowłókniną, a młode rośliny można dodatkowo okryć gałązkami iglaków.

 

Barbula wymaga corocznego przycinania zeszłorocznych pędów. Pobudza to roślinę do wypuszczenia nowych pędów, na których rozwiną się kwiaty. Cięcie barbuli wykonuje się na początku sezonu wegetacyjnego oraz w zależności od potrzeby podczas wzrostu krzewu, usuwając pędy chore lub uszkodzone. Wiosną, na przełomie marca i kwietnia, po usunięciu zimowego okrycia krzewu barbuli, kiedy ryzyko przemarznięcia jest już niewielkie, należy nisko przyciąć krzew na wysokość 10-15 cm nad ziemią.

Zasilanie rośliny powinno się rozpocząć w następnym roku po posadzeniu. Wiosną powinno się zasilić ją nawozem do roślin ogrodowych z dodatkiem wapnia, a później powtórzyć czynność dwukrotnie w lipcu.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.