• Azalia wielkokwiatowa Feuerwerk doniczka 5L

Pojemność doniczki [L]
5
Wysokość rośliny [cm] 15-35
54.99
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 21
Dostępność Średnia dostępność
Aalia wielkokwiatowa 'Feuerwerk' łac. Rhododendron 'Feuerwerk' jest jedną z cenniejszych azalii wielkokwiatowych, polecanych do sadzenia w ogrodach. Dorasta do 1,5m wysokości i 1m szerokości. W ogrodzie roślina tworzy dość luźny, wyprostowany i krzaczasty pokrój. Liście jajowate, długości od 7 do 10 cm, ciemnozielone w lecie, jesienią na wierzchołkach pędów brązowawe. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Kwiaty ogniście pomarańczowoczerwone . Kwiaty są lejkowate, duże, mają 7-9 cm średnicy, są lekko pofalowane na brzegach, zebrane na szczytach pędów po kilkanaście sztuk w kopulaste kwiatostany. Wewnątrz każdego kwiatu widoczny jest długi słupek, zakończony zielonym znamieniem i otoczony krótszymi, złotawymi pręcikami. Azalie doskonale prezentują się sadzone w grupach, najlepiej po kilka sztuk jednej odmiany, tak, aby w trakcie kwitnienia mogły tworzyć duże, jednolite plamy. Świetnie również się sprawdzają w towarzystwie innych roślin wrzosowatych – różaneczników, azalii, wrzosów.

Zdjęcie nr 2 przedstawia wygląd roślin wczesną wiosną, gdy rośliny budzą się do życia po zimie.

Wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych, najlepiej osłoniętych od wiatru. Najlepiej rośnie na glebach wilgotnych, przepuszczalnych, próchnicznych o kwaśnym pH, w granicach 4-5,5, ma tam bowiem najlepsze warunki do bujnego wzrostu i obfitego kwitnienia. Jeśli gleba w ogrodzie nie spełnia tych warunków, należy wykopać dosyć płytki 20-30 cm, szeroki dół, a wykopane podłoże wymieszać z kwaśnym torfem oraz przekompostowaną korą sosnową. System korzeniowy azalii jest płytki i składa się z bardzo dużej ilości drobnych korzeni, dlatego rośliny nie potrzebują głębokich, lecz szerokich dołów. Po posadzeniu krzewów powierzchnię gleby dobrze jest wyściółkować korą sosnową. Ściółkowanie ogranicza parowanie wody z gleby, ogranicza zachwaszczenie, zabezpiecza system korzeniowy przed przemarzaniem, zwiększa zawartość substancji organicznej w glebie i powoduje jej zakwaszenie

Przycinanie azalii jest stosunkowo proste. Należy to robić tylko wtedy, gdy krzewy nadmiernie się rozrosną lub gdy gałęzie porażone są przez choroby albo po prostu uschły. Cięcie azalii najlepiej przeprowadzić wczesną wiosną, wycinając gałęzie u nasady ostrym sekatorem. W przypadku starszych azalii, które mają ogołocone pędy, stosuje się silne cięcie odmładzające. Skraca się wówczas wszystkie pędy na wysokości 30-40 cm nad ziemią.

Zazwyczaj nawożenie roślin rozpoczynamy w kwietniu, zaś kończymy w połowie lipca. W tym okresie stosuje się nawozy azotowe, które wspomagają rozwój masy zielonej azalii. W późniejszym okresie, od sierpnia do września, można podać nawozy jesienne, ubogie w azot lub niezawierające go wcale, bogate za to w inne składniki. Dzięki temu roślina nie będzie już pobudzana do wzrostu i dobrze przygotuje się do zimy. Do nawożenia azalii warto wybierać specjalne nawozy do rododendronów (azalii), zawierające wszystkie potrzebne makro- i mikroelementy dobrane w odpowiednich proporcjach.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.