• Rdest Auberta Najszybciej Rosnące Pnącze doniczka 0,5L

Pojemność doniczki [L]
0,5
Wysokość rośliny [cm] 10
Brak towaru
20.99
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 11
Orlen paczka 11
Paczkomaty InPost 12
DHL Kurier 16
Dostępność Brak towaru
Rdest Auberta łac. Fallopia Aubertii jest pnączem osiągającym do 15 m długości i jest uważany najszybciej rosnące w naszym klimacie pnącze. W przypadku starszych ezgemplarzy, którym zapewniło się odpowiednie warunki rozwoju, roczny przyrost może dochodzić do 5 m. Liście nieduże, oszczepowate, zielone, opadają jesienią po silniejszych przymrozkach. Kwitnie od lipca do października. Kwiaty koloru białego, zebrane są w duże (do 30 cm) luźne wiechy. Kwiaty rozwijają się pędach zeszłorocznych. Czasem kwitnienie jest tak silnie, że nie widać jej liści. Roślina świetnie się sprawdzi wszędzie tam, gdzie w krótkim czasie chcemy stworzyć zieloną osłonę. Jest także rośliną świetnie chroniąca przed hałasem w aglomeracjach miejskich i przy drogach. Nadaje się do okrywania wysokich ogrodzeń, altan i pergoli. Może być sadzona przy ścianach ale wtedy potrzebne są podpory np. kratki.

Zdjęcie nr 2 przedstawia obecny wygląd roślin. Są to żywe rośliny i nie da się ich wszystkich przedstawić na jednym zdjęciu, więc otrzymana roślina może nieznacznie się różnić wysokością lub pokrojem od tej przedstawionej na zdjęciu. 

✅ słoneczne do półcienistych,

✅ nawet jeśli przymarznie, z łatwością się regeneruje,

✅ toleruje gleby ubogie, ale na żyznych znacznie szybciej rośnie,

✅ jest tolerancyjna jeśli chodzi o pH gleby,

✅ ważne aby gleba pozostawała umiarkowanie wilgotna,

Cięcie rośliny należy przeprowadzać co 2-3 tygodnie podczas całego okresu wzrostu. Cięcie odmładzające rdestu Auberta, które jest konieczne ze względu na ogołacające się łodygi, najlepiej przeprowadzić wiosną. Wiosenny termin cięcia zwiększa ilość kwiatów.

Roślina rośnie bardzo szybko i w każdej glebie, czerpiąc z niej wszystkie niezbędne do rozwoju składniki odżywcze. To oznacza, że szybko mogą się one wyczerpać. Nawożenie powinno się wykonywać co 2 lata, dostarczając stanowisku, na którym rośnie rdest składniki pokarmowe z obornika lub nawozu mineralnego

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.